Kawa to podstawa na Facebooku CKawa to podstawa na Twitterze Kawa to podstawa RSS

Pytania i odpowiedzi Masz pytanie? A może znasz odpowiedź? Podziel się.

Palarnie kawy w Polsce, te duże i te lubiane przez znawców kawy

palarnie kawy

Dobre palarnie kawy tworzą ludzie pełni pasji, którzy kontrolują cały proces przygotowywania tego aromatycznego napoju. Dzięki nim w palarni nie tylko możesz skosztować i zakupić aromatyczną kawę, ale również wiele się o niej dowiedzieć. Na podstawie tych wartości przedstawiamy listę polecanych palarni kawy w Polsce.

JAVA Coffee – palarnia kawy Warszawa

Naszym faworytem jest palarnia kawy JAVA Coffee z Warszawy, która została założona w 2001 roku. W jej ofercie znajdziesz aromatyczne ziarna Arabiki wypalane w rzemieślniczych piecach LORING i DIEDRICH. Java Coffee tworzą prawdziwi pasjonaci kawy, z ogromną wiedzą i doświadczeniem, którzy regularnie uczestniczą w cuppingach bezpośrednio po zbiorach, przez co mają stały dostęp do najlepszych i najświeższych kaw Specialty. Gdybyśmy mieli polecić konkretne kawy tej palarni byłyby to średnio palone ziarna Heirloom zawarte w Organic Etiopia Tega & Tula oraz Yellow Bourbon o delikatnym, słodkawym smaku w Brazylia Fazenda Moinho.

Co więcej, w ofercie JAVA Coffee znajdują się nie tylko ziarna kawy o doskonale zbalansowanym smaku, ale również wysokiej jakości herbaty pochodzące z ekologicznych upraw oraz napoje roślinne.

Rzemieślnicza palarnia kawy Single Origin

Single Origin to polska rodzinna firma założona przez Michała Sochę w 2009 roku. Prawie wszystkie ziarna w tej palarni to kawy jednorodne i większość z nich można zakwalifikować do segmentu Specialty. Co ważne, wszystkie kawy oprócz Single Origin Blends wypalane są dopiero po zamówieniu. Dlatego możesz zdecydować się na rekomendowany stopień palenia lub wybrać go samodzielnie. Możesz również zadecydować o stopniu zmielenia kawy.

Oprócz delikatnych, aromatycznych ziaren, na stronie Single Origin kupisz także herbatę oraz naturalne syropy i akcesoria do parzenia.

Palarnia kawy Mastro Antonio

Mastro Antonio to palarnia założona przez dwóch pasjonatów włoskiego espresso – Elżbiety (botaniczki, posiadającej tytuł testera espresso) oraz Andrzeja (inżyniera, który czuwa nad technicznymi aspektami wypalania kawy). Do najbardziej charakterystycznych mieszanek tej palarni należy, naszym zdaniem, Mastro Antonio Mefisto bogata w ziarna Robusty z Indii oraz odmiany Arabiki – Catuai i Bourbon. Mastro Antonio Mefisto to mocna kawa o aromacie orzechów i czekolady. Ponadto w ofercie tej palarni znajdziesz również akcesoria do kawy i przepyszne czekolady.

Palarnia kawy Warszawa – HAYB Speciality Coffee

Palarnia kawy HAYB, znana wcześniej pod nazwą COFFEE REPUBLIC, to miejsce, w którym można spróbować kawy z każdego zakątka świata. Ziarna z tej palarni nadają się do parzenia na różne sposoby, również w alternatywnych metodach przelewowych. Palarnia kawy HAYB Speciality Coffee oferuje zarówno kawę ziarnistą, jak i mieloną, a także różne akcesoria do parzenia. Gdybyśmy mieli wybrać jedną kawę z tej palarni byłaby to słodkawa Gwatemala Huehuetenango z owocowym akcentem.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Skomentuj

© | kawatopodstawa.pl