Kawa to podstawa na Facebooku CKawa to podstawa na Twitterze Kawa to podstawa RSS

Pytania i odpowiedzi Masz pytanie? A może znasz odpowiedź? Podziel się.

Wybieramy ekspres dla znawców. O jakich gadżetach nie można zapomnieć?

ekspres do kawy

Ekspres do kawy to rzecz niezbędna dla każdego miłośnika małej czarnej. Zakup ekspresu do kawy powinien być inwestycją na lata, dlatego warto swoją decyzję dobrze przemyśleć i wybrać sprzęt dobrej jakości, praktyczny i dostosowany dla swoich potrzeb. Fani nowoczesnych rozwiązań mogą wybierać z szeregu innowacyjnych funkcji, w jakie wyposażone są ekspresy. O jakich gadżetach nie można zapomnieć?

Ekspres jak dla baristów

Dla miłośników kawy i znawców smaku dobrym rozwiązaniem będzie ekspres kolbowy, który posiada wiele zaawansowanych funkcji i umożliwia zaparzenie kawy naprawdę dobrej jakości. Wystarczy wsypać już zmieloną kawę do specjalnej kolby, od której wzięła się nazwa tego gatunku ekspresów. Na co zwrócić uwagę wybierając kolbowy ekspres do kawy?

Thermoblock dla idealnej temperatury

Aby kawa z ekspresu kolbowego była smaczna i wyrazista, ciśnienie wody w ekspresie powinno mieć około 9 bar, a jej temperatura 88-92°C. Dobry ekspres kolbowy powinien zatem spełniać te parametry. Przykładowo ekspres do kawy kolbowy De’Longhi posiada specjalny system Thermoblock, który utrzymuje optymalną temperaturę. Dodatkową zaletą systemu jest cicha praca i szybkie nagrzewanie układu. W przygotowaniu kawy ważne jest również optymalne ciśnienie parzenia. Ma to ogromny wpływ na smak i jakość przygotowanej kawy.

Dodatkowe funkcje ekspresu

  • Niektóre modele ekspresów posiadają 3 oddzielne filtry, dzięki którym mamy pewność, że nasza kawa jest odpowiednio odmierzona i ubita.
  • Bardzo ważna funkcja to możliwość automatycznego wyłączania ekspresu. To dobra opcja dla zapominalskich, a w dodatku pozwoli zaoszczędzić energię.
  • Chcąc skosztować kawy jak z kawiarni warto sprawdzić, czy ekspres ma możliwość spieniania mleka. Dzięki temu będzie można przygotować profesjonalne cappuccino czy latte z aksamitnie spienionym mlekiem i za dotknięciem jednego przycisku przygotować perfekcyjną kawę.
  • Aby jeszcze wzmocnić smak przydatny będzie profesjonalny filtr z podwójnym dnem, który zapewni bogaty aromat i aksamitną, gęstą warstwę pianki.
  • A także praktyczna płytka grzewcza do podgrzewania filiżanek, aby temperatura serwowanej kawy była zawsze idealna.
  • Ważny będzie również system oszczędzania energii.

zaparzanie kawy

Komfort i łatwość użytkowania

Ekspres do kawy powinien być łatwy w obsłudze i bardzo intuicyjny, tak, aby łatwo nam było zrobić ulubioną kawę. Powinien też działać szybko i sprawnie, a także być łatwy w czyszczeniu. Niektóre modele posiadają funkcję automatycznego czyszczenia, która płucze nie tylko wodą, ale i strumieniem pary. W ten sposób czyszczone są wszystkie elementy używane podczas np. spieniania mleka. Na łatwość użytkowania ekspresu kolbowego wpłyną też np. przyciski dedykowane, dzięki którym można szybko wybrać, jaką kawę chcemy przygotować.

Przydatna może się też okazać np. opcja regulowania wysokości podstawy, co pozwala na przyrządzenie kawy również w wysokiej szklance oraz ulubionym kubku.Przed zakupem ekspresu warto sprawdzić, jaka kawa do niego pasuje i czy łatwo będzie nam ją dostać. Niezwykłą oszczędność czasu podczas parzenia kawy zapewnia dostępna w niektórych modelach możliwość przygotowania 2 espresso jednocześnie.

Innowacyjny wygląd urządzenia

Dla osób, które lubią nowoczesne gadżety, a także szyk i innowacyjny design ważny będzie również wygląd ekspresu. Elegancję zapewnią np.

  • srebrne lub złote dodatki,
  • metaliczne, matowe wykończenie,
  • chromowane detale czy
  • boki ekspresu wykonane ze stali szlachetnej, co dodatkowo zapewni trwałość.

Ekspres powinien być funkcjonalny, ale też bardzo zgrabny, poręczny i urzekający swoim wyglądem. Ważny będzie wyróżniający design i niepowtarzalny charakter. W końcu oprócz swojej praktycznej funkcji ekspres kolbowy ma też być ozdobą naszej kuchni.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Skomentuj

© | kawatopodstawa.pl