Kawa to podstawa na Facebooku CKawa to podstawa na Twitterze Kawa to podstawa RSS

Pytania i odpowiedzi Masz pytanie? A może znasz odpowiedź? Podziel się.

Kawa bezkofeinowa

O tym, że naturalna kawa zawiera w swoich ziarnach kofeinę wiedzą wszyscy. Jest to substancja aktywna, uważana za środek pobudzający i ułatwiający koncentrację. Dla wielu kawoszy to właśnie ona jest powodem wypijania codziennie rano małej czarnej. Jednak kofeina nie zawsze jest w kawie pożądana. Unikają jej ludzie lubiący pić kawę również wieczorem, a jednocześnie pragnący się zrelaksować i dobrze wyspać. Sporo osób musi ograniczać kofeinę ze względu na swój stan zdrowia i zalecenia lekarzy. W takiej sytuacji należy zastanowić się czy da się zrezygnować z pobudzających właściwości kawy, a jednocześnie nadal cieszyć jej smakiem.

kawa bezkofeinowa

Fot. Phil Monger

Kawa zbożowa

Pierwszym możliwym wariantem jest przestawienie się na kawę zbożową. Mimo, że ma ona właściwie niewiele wspólnego z prawdziwa kawą, jej smak można uznać za podobny do oryginału. Taki napój jest wytwarzany z palonych ziaren zbóż np. żyta. Ma wiele właściwości zdrowotnych. Zawiera sporo błonnika, białka, dobroczynnych węglowodanów, a także witamin i mikroelementów. Ma zbawienny wpływ na nasz układ trawienny i metabolizm.

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów takiej kawy: rozpuszczalne, ekspresowe w torebkach lub sypkie do parzenia, z mlekiem, cukrem, witaminami, a nawet z dodatkiem suszonych owoców.

kawa zbozowa

Fot. kennymatic

Prawdziwa kawa bezkofeinowa

Dla osób, które kawy zbożowej nie lubią jest jeszcze inne rozwiązanie. Jest nim kawa bezkofeinowa uzyskiwana z ziaren kawy naturalnej. Aby taką kawę wyprodukować należy najpierw umiejętnie usunąć kofeinę z pierwotnego surowca. Dokonuje się tego jeszcze przed poddaniem ziaren procesom palenia. Dzięki temu kawa ma większą szansę na zachowanie swoich walorów smakowych i aromatycznych. Smak takiej kawy praktycznie nie różni się od tej zawierającej kofeinę. Nie wiem, czy nawet prawdziwy smakosz potrafiłby wyczuć, którą z nich mu podano. W sklepach znaleźć można kawę bezkofeinową w postaci całych ziaren, zmieloną lub rozpuszczalną.

kawa bezkofeinowa w ziarnach

Fot. Kraina kawy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 komentarze wpisu: Kawa bezkofeinowa

  1. Segafredo Zanetti | Przepisy na Kawę pisze:

    […] kawy bezkofeinowe (Deca Crem, Cafe Mag Deffeinato) […]

  2. Kawa Jacobs | Przepisy na Kawę pisze:

    […] Ceniona jest za wyważony smak i niepowtarzalny aromat. Jacobs swoją ofertę wzbogaca również o kawę bezkofeinową – Night&Day, proponowanej zarówno w wariancie kawy rozpuszczalnej, jak i mielonej. Kawa […]

Skomentuj

© | kawatopodstawa.pl