Kawa to podstawa na Facebooku CKawa to podstawa na Twitterze Kawa to podstawa RSS

Pytania i odpowiedzi Masz pytanie? A może znasz odpowiedź? Podziel się.

Espresso macchiato – kawa z mlekiem inna niż wszystkie!

kawa1Miłośników kawy jest wielu, a każdy z nich preferuje inny jej rodzaj. Intensywne w smaku espresso, a może delikatne, kremowe cappuccino? Wiele zależy od gustu, jednak poza takimi klasycznymi propozycjami często szukamy czegoś więcej. A gdyby móc połączyć mocne espresso z lekką, mleczną pianką? Właśnie z takich rozważań narodziło się espresso macchiato. Pragniesz spróbować tej nietuzinkowej propozycji? Dowiedz się, jak przyrządzić taką kawę!

Kawa espresso macchiato – jak ją zrobić?

Espresso macchiato to nie jest zwykła kawa z dodatkiem mleka. Aby je przygotować, potrzebne będzie mocne espresso, niewielka ilość spienionego mleka oraz filiżanka wielkości tej do espresso lub odrobinę większa. Najpierw, najlepiej za pomocą ekspresu, robimy małą, mocną kawę. Następnie delikatnie zbieramy łyżeczką piankę powstałą z mleka i nakładamy na wierzch espresso. Pianki nie powinno być więcej niż kawy. Nie dolewamy mleka! Kawa powinna pozostać czarna. Pyszne espresso macchiato gotowe!

Espresso macchiato – dlaczego warto użyć ekspresu?

Nawet samo espresso można przygotować na różne sposoby, np. z zastosowaniem kawiarki. Jednak to właśnie kawa z ekspresu jest tą najwyższej jakości. Co więcej, w ten sposób w zaledwie kilka sekund uzyskamy aromatyczny napój bez fusów. Ogromna zaletą jest również załączona spieniarka do mleka. Jeśli użyjemy innego sposobu parzenia kawy, spieniarkę musimy dokupić oddzielnie.

Taka metoda jest również niezwykle prosta. Zwykle wystarczy tylko wsypać kawę do ekspresu, podstawić filiżankę i wybrać odpowiedni program. Również spienianie mleka nie należy do trudnych. Kluczem jest wybranie tego o większej zawartości tłuszczu, co najmniej 2%.

Espresso macchiato – kawa do biura też może zachwycać!

Sądzisz, że pyszną, a przy tym oryginalną kawę możesz dostać tylko w kawiarni lub przygotować ją w domu? Dlaczego nie delektować się nią również w miejscu pracy? Kawa pobudza i poprawia koncentrację, a jej doskonały smak jedynie doda przyjemności spożywaniu tego aromatycznego napoju. Skorzystają na tym również klienci odwiedzający przedsiębiorstwo, których zaskoczy i zachwyci niecodzienny sposób podania kawy.

Ale ekspres do kawy to duży, jednorazowy wydatek… Wcale nie musi tak być! Dar Natury oferuje możliwość ich dzierżawy i opłaty w wygodnych ratach. Proponowane ekspresy można dopasować do biura każdej wielkości. W pakiecie otrzymuje się od 30 do aż 100 kaw dziennie, co jest doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw. W dodatku nie trzeba również martwić się o dostawę pobudzających ziarenek ani serwis sprzętu. Wszystkim zajmie się firma.

Kawa do biura – espresso macchiato i nie tylko. Jakie opcje dzierżawy są dostępne?

Rozważasz dzierżawę ekspresu do kawy w swoim biurze? W Darze Natury masz aż 3 opcje, spośród których z pewnością uda Ci się wybrać coś dla siebie:

  • ekspres Saeco Lirika OTC z opcją 30 kaw dziennie. Jego obsługę ułatwia instrukcja w języku polskim, a możliwość przyrządzenia zarówno kawy czarnej, jak i białej dzięki dodatkowemu modułowi One Touch Cappuccino zadowoli każdego użytkownika. Urządzenie jest kompaktowe, co sprawi, że doskonale wpasuje się w przestrzeń nawet niewielkiej biurowej kuchni,
  • ekspres Saeco Royal Gran Crema – umożliwia zaparzenie od 30 do 60 kaw dziennie. Również niewielkich rozmiarów, z modułem One Touch Cappuccino, a także oddzielną spieniarką do mleka, dzięki której można stworzyć pyszne espresso macchiato,
  • ekspres Saeco Aulika TOP RI – opcja pozwalająca na zaparzenie do 100 kaw dziennie. Zaopatrzony w moduły Pineless Wonder i One Touch Cappuccino oraz oddzielną spieniarkę do kawy, a także opcję podłączenia do bieżącej wody daje niemal nieograniczone możliwości.

Dobry ekspres do kawy w biurze to opłacalny wydatek, z którego skorzystają pracownicy, goście i pracodawca. Nie trzeba jednak od razu decydować się na jego zakup. Dzięki dzierżawie całe biuro będzie mogło cieszyć się doskonałym espresso macchiato każdego dnia!

Przepraszamy, ale do tego wpisu nie można dodawać komentarzy

© | kawatopodstawa.pl