Kawa to podstawa na Facebooku CKawa to podstawa na Twitterze Kawa to podstawa RSS

Pytania i odpowiedzi Masz pytanie? A może znasz odpowiedź? Podziel się.

Zalety picia kawy

kawa to podstawa

Kawa towarzyszy nam codziennie. Są osoby, które nie zaczną dnia bez wypicia kubka kawy, bo inaczej po prostu są senne i nie mogą się skoncentrować. Wiele mitów jednak próbuje nas przekonać, żeby nie sięgać po ten aromatyczny napój z kofeiną. Tymczasem okazuje się, że kawa wypijana w rozsądnych ilościach nie tyle nie szkodzi, co nawet poprawia stan zdrowia.

Kawa a nastrój

To bardzo ważne, jak zaczyna się dzień. Jeśli nie można się dobudzić, nic nie cieszy, wyjście do pracy to ciężki obowiązek, nie można się dziwić temu, że do końca dnia możemy mieć zły nastrój. Na wiele osób jednak picie kawy wpływa pozytywnie także dlatego, że po prostu ją lubią. Aromatyczna, świeżo zmielona i zaparzona, na słodko czy gorzka, stawia na nogi, ale też poprawia odbiór świata i pozytywnie nastawia. Zapach kawy kojarzy się często z wakacjami albo świętami, ze spokojem i leniwym leżeniem w łóżku. Czasami kubek dobrej kawy jest lepszy, niż kolejna kostka czekolady czy kaloryczne ciastko zwłaszcza, że picie kawy…. także odchudza.

Zrzuć kilogramy pijąc kawę

Oczywiście nie wymyślono diety kawowej, ale wypijanie codziennej dawki kawy bez cukru i śmietanki może pomóc zrzucić parę kilogramów. Kawa bowiem zmniejsza apetyt, zwłaszcza na słodkości, daje uczucie sytości i nie mamy ochoty sięgnąć po przekąski. To, że do kawy dodajemy ciasteczko czy dwa, to tylko efekt naszych osobistych przyzwyczajeń, które warto zmienić, gdy dbamy o sylwetkę. Ponadto kawa pobudza metabolizm i przyspiesza spalanie tłuszczu odłożonego w tkankach. Czarną kawę warto więc wypić na około pół godziny przed treningiem siłowy czy aerobowym.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że pijąc kawę warto zachować umiar, zwłaszcza że kofeina ukrywa się także w innych napojach: coli czy energetykach. Dawką dopuszczalną jest ok. 500 mg kofeiny dziennie, czyli cztery filiżanki. Taka porcja działa pozytywnie: ułatwia koncentrację, poprawia pamięć, przyspiesza metabolizm. Porcja dwa razy większa może być trująca. Najzdrowszą kawą jest kawa mielona zaparzana w ekspresie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Skomentuj

© | kawatopodstawa.pl