Kawa to podstawa na Facebooku CKawa to podstawa na Twitterze Kawa to podstawa RSS

Pytania i odpowiedzi Masz pytanie? A może znasz odpowiedź? Podziel się.

Segafredo Zanetti – kawa ziarnista

Prawdziwi wielbiciele kawy uważają, że nie ma nic lepszego, niż kawa ziarnista. Chwalona jest głównie za intensywny aromat, szczególnie, gdy zmielimy ją bezpośrednio przed zaparzeniem. Producenci prześcigają się w tworzeniu doskonałych mieszanek kawowych. Sprawdźmy więc, co oferuje włoska firma Segafredo Zanetti.

Segafredo Zanetti

fot. Vlle.fi

Ziarniste odmiany Segafredo Zanetti

Wśród ziarnistych kaw włoskiej marki znajdziemy Espresso Casa, Intermezzo oraz Buono. Pierwsza z nich jest mieszanką Arabiki i Robusty i odznacza się intensywnym aromatem. Muszę przyznać, że konsystencja przyrządzonego espresso oraz jego zapach są bardzo zbliżone do kaw serwowanych w często odwiedzanych przeze mnie kawiarniach. Możemy więc zafundować sobie kawową przyjemność w domowym zaciszu.

Kolejna – Intermezzo, charakteryzuje się nieco łagodniejszym smakiem i, jak dla mnie, jest niemal idealna na popołudnie. Całkiem dobrze sprawdza się też podczas letnich poranków, kiedy nie potrzebujemy mocnego rozbudzenia, a jedynie mamy ochotę na lekką, aromatyczną kawę.

Lekki smak i aromat

Kawa Buono, która jest mieszanką Arabiki i Robusty z Ameryki Południowej i Azji, odznacza się niezwykle łagodnym smakiem. Jeśli szukamy kawy, która ma nas rano pobudzić do działania, Buono nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Chętnie piję ją podczas drugiego śniadania lub późnym popołudniem, kiedy po prostu marzy mi się delikatna kawa.

Kawa Segafredo Zanetti

fot. adamwilson

Wszystkie kawy ziarniste Segafredo Zanetti mają swój unikalny smak i aromat. Ja, jako zwolenniczka mocnych aromatów, zdecydowanie polecam Espresso Casa, która nie tylko smakuje o poranku, ale też jest niemal idealnym dodatkiem do mojej ulubionej caffe latte. Jeśli jednak lubicie mleczne kawy z syropami smakowymi, zdecydowanie lepsza będzie ziarnista kawa Buono.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jedna odpowiedź do wpisu: Segafredo Zanetti – kawa ziarnista

  1. Kamil pisze:

    Jestem miłośnikiem kawy i na pewno sprawdzę co Segafredo ma do zaoferowania!

Skomentuj

© | kawatopodstawa.pl