Kawa to podstawa na Facebooku CKawa to podstawa na Twitterze Kawa to podstawa RSS

Pytania i odpowiedzi Masz pytanie? A może znasz odpowiedź? Podziel się.

Kawa Jacobs

Tuż obok wspomnianej już na naszym blogu marki Sagafredo Zanetti, warto poświęcić uwagę kawie, która cieszy się nieprzeciętnym zaufaniem i popularnością wśród smakoszy tego napoju- kawy Jacobs. Jak myślicie- z czego wynika ta popularność?

kawa Jacobs

fot.  Luciano Belviso

Historia kawy Jacobs

Historia kawy Jacobs sięga 1895 roku. Jej twórcą był młody kupiec niemiecki- Johann Jacobs, który w tym okresie założył sklep z kawą, herbatą, czekoladą, kakao i herbatnikami. To z pozoru niewielkie przedsiębiorstwo okazało się sukcesem i umożliwiło rozszerzenie działalności o własną palarnię kawy. Aż do wybuchu II wojny światowej firma Johann Jacobs & Co. Zajęła wysoką pozycję wśród najbardziej znanych producentów kawy palonej w Niemczech. W 1966 r. pojawiło się po raz pirwszy rozróżnienie kolorystyczne głównych produktów marki. Kawę “czerwoną” nazwano Edel Mocca a “zieloną” Krönung. Jacobs Krönung otrzymała też znany dziś na całym świecie symbol korony. W 1982 roku, firma pod kierownictwem Klausa bratanka Johanna Jacobsa-J. Jacobsa, połączyła się z firmą Interfood AG. Nową firmę nazwano Jacobs Suchard. Oferowała ona dodatkowo czekoladę Suchard.

Prawie stuletnia tradycja firmy rodzinnej zakończyła się w 1990 roku kiedy to Koncern Philip Morris- jeden z największych producentów papierosów przejął Jacobs Suchard by następnie połączyć się z Kraft General Foods.  Dziś Jacobs jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek kaw na rynku. Zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce wśród sprzedawców kawy rozpuszczalnej i plasuje się na drugim miejscu wśród sprzedawców kawy mielonej i typu 3 w 1 w Polsce.

kawa Jacobs cappuccino

fot. cervus

Co znajdziemy w ofercie producenta?

Najsłynniejsze produkty marki Jacobs to kawa Jacobs Kronung, Jacobs Cronat Gold oraz Jacobs Aroma. Jacobs Kronung zawdzięcza swój aromat wysokiej jakości ziaren kawy pochodzących z najlepszych na świecie plantacji i unikalnemu procesowi mielenia chłodzonych ziaren kawy, dzięki któremu zachowuje całe bogactwo aromatu. Jacobs Cronat Gold to delikatna, szlachetna w smaku kawa rozpuszczalna. Dzięki walorom smakowym jest ona szczególnie lubiana przez konsumentów. Jacobs Aroma to klasyczna kawa o intensywnym aromacie. Ceniona jest za wyważony smak i niepowtarzalny aromat. Jacobs swoją ofertę wzbogaca również o kawę bezkofeinową – Night&Day, proponowanej zarówno w wariancie kawy rozpuszczalnej, jak i mielonej. Kawa Jacobs doskonale sprawdza się również w wersji mrożonej (koniecznie z bitą śmietaną i syropem cynamonowym;). Wysoka jakość kawy tej marki wcale nie oznacza wysokiej ceny. Może dlatego tak lubimy pić kawę Jacobs.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jedna odpowiedź do wpisu: Kawa Jacobs

  1. Kawiarnia Warszawa pisze:

    Popularność i rozpoznawalność marki wynika z mocy ukrytej w reklamie. Jeśli przyjrzymy się branży, to Jacobs jest jedną z najczęściej reklamowanych marek. Ponadto marka ta jest dostępna w większości sklepów bez względu na ich wielkość.

Skomentuj

© | kawatopodstawa.pl