Kawa to podstawa na Facebooku CKawa to podstawa na Twitterze Kawa to podstawa RSS

Pytania i odpowiedzi Masz pytanie? A może znasz odpowiedź? Podziel się.

Kawa frappe

Kawa frappe słynie ze swojego przyjemnego smaku, dodającego energii i orzeźwienia w letnie dni. Wbrew pozorom można ją pić przez cały rok, bowiem idealnie nadaje się na popołudniowe spotkania z przyjaciółmi lub w gronie rodzinnym. Dlaczego frappe zyskała tylu zwolenników?

kawa frappe

fot. Tilemahos Efthimiadis

Kawa frappe, czyli grecki przysmak

Zimna kawa ze smakowitą pianką swoje pochodzenie zawdzięcza greckiemu pracownikowi Nestle, który wynalazł ten napój właściwie przez przypadek. Nie miał dostępu do gorącej wody, więc zmieszał kawę rozpuszczalną z zimną wodą i tak powstałą mieszankę przelewał ze szklanki do szklanki, aż do uzyskania pianki. Dziś frappe przygotowuje się niemal na całym świecie, szczególnie w ciepłe dni.

Frappe najczęściej pije się właśnie w krajach śródziemnomorskich, których klimat wręcz zachęca do sięgania po zimne napoje. Nie musimy jednak jechać do Grecji, by przyrządzić sobie pyszny napój z lekkim posmakiem ulubionej kawy. Każdy z nas może zafundować sobie chwilę relaksu i orzeźwienia w domowym zaciszu. W Grecji bowiem kawę tę pije się nie po to, by ugasić pragnienie, lecz by celebrować chwile odpoczynku i towarzyskich spotkań.

Najlepsza na upały

Kawa frappe jest więc niemal idealna na upalne dni. W naszym serwisie możecie też przeczytać,jak zrobić kawę mrożoną. Można dodatkowo posypać ją ulubioną czekoladą, przyprawami (np. cynamonem) lub wzbogacić jej smak aromatycznym syropem do kawy. Dodatkowo taki napój możemy podawać z ulubionymi, świeżymi owocami, dostępnymi w danym sezonie.

kawa frappe

fot. Tilemahos Efthimiadis

Jej przygotowanie nie zajmuje zbyt wiele czasu, a efekt jest naprawdę fantastyczny. Charakteryzuje się doskonałym smakiem i, co ciekawe, smakuje nawet osobom, które nie lubią kawy. W takim razie… do dzieła!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jedna odpowiedź do wpisu: Kawa frappe

  1. mis pisze:

    pyszna najbardziej lubię kawę takich rodzajów poleam

Skomentuj

© | kawatopodstawa.pl