Okazuje się, że kawa, znana ze wspaniałego smaku i aromatu ma wiele zastosowań w różnych dziedzinach naszego życia. Oprócz tradycyjnego parzenia, można ją wykorzystać nie tylko do przygotowania deserów czy do zabiegów kosmetycznych. Kawa znana jest również ze swoich zdrowotnych właściwości – mimo że niewiele się o tym mówi, wykorzystywana jest do przygotowania lewatywy z kawy.
fot. sxc.hu
Jak przygotować lewatywę z kawy?
Potrzebne składniki
Do przygotowania jednej lewatywy, będziemy potrzebować:
- 3 czubate łyżki stołowye dobrej jakości kawy mielonej (nie może to być kawa rozpuszczalna i bezkofeinowa)
- 1 litr wody (najlepiej przefiltrowanej).
Sposób przygotowania:
W czym lewatywa z kawy może pomóc?
Uważa się, że lewatywa z kawy dostarcza organizmowi wszystkie zalety pitego napoju, jednak bez skutków ubocznych. Ma również działanie przeciwbólowe i energetyzujące, pozwala pozbyć się bakterii i grzybów oraz wypłukuje trucizny. Lewatywa z wykorzystaniem kawy jest jednym z najsilniejszych sposobów usunięcia toksyn lipofilnych z naszego organizmu. Warto pamiętać, że lewatywa, podobnie jak picie kawy, przyczynia się do wypłukania magnezu, zatem zadbajmy o regularne uzupełnianie poziomu witamin i minerałów.
fot. serraboten
Lewatywa z kawy znana jest przede wszystkim jako podstawa kuracji chorych na raka, w terapii dra Gersona. Twierdzi on bowiem, że kawa przepływająca przez jelito do wątroby, otwiera drogi żółciowe, dzięki czemu ułatwione jest wydalanie toksyn z organizmu. To właśnie oczyszczanie wątroby jest głównym działaniem tego zabiegu. W antynowotworowej terapii Gersona, pacjenci powinni wykonywać kilka lewatyw dziennie. W celu uniknięcia utraty minerałów z jelit, jednocześnie zaleca się picie dużej ilości soków warzywnych i owocowych.
Ogólne działanie lewatywy
Lewatywa znana jest głównie z właściwości oczyszczających, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu, likwiduje zaparcia i wzdęcia, przyczynia się do oczyszczenia krwi, pomaga też pozbyć się czarnego nalotu na zębach, który jest oznaką zwyrodnienia błon śluzowych jelita grubego. Zabieg ten wpływa także na poprawę wyglądu skóry, wspomaga pozbycie się kamieni kałowych, zalegających w jelitach, ułatwia wchłanianie substancji odżywczych, a nawet poprawia zapach potu i wpływa na polepszenie samopoczucia i zmniejszenie migren.
Przed wykonaniem zabiegu należy zaopatrzyć się we wlewnik, który zdecydowanie ułatwi wprowadzenie płynu do organizmu. Wlewniki znajdziemy niemal w każdej aptece, w rozsądnych cenach. Lewatywa, mimo swoich działań leczniczych musi być stosowana z rozwagą i umiarem. Jeśli nie wiemy, jak ją wykonać, skonsultujmy się najpierw z kompetentną osobą.

Powiem szczerze, że zaskoczyliście mnie tą lewatywą. Nie miałam pojęcia, że kawa ma takie zastosowanie w medycynie!
[…] na temat odchudzających właściwości kawy są podzielone. Według badań przeprowadzonych przez Amerykanów kawa jest substancją, która […]
I mnie po kuracji z kawa, przyjechalo pogotowie ..cisnienie bardzo wysokie ,kolatanie serca. Kofeina dostala Sie najwidoczniej do krwi.