Kawa to podstawa na Facebooku CKawa to podstawa na Twitterze Kawa to podstawa RSS

Pytania i odpowiedzi Masz pytanie? A może znasz odpowiedź? Podziel się.

Kawa smakowa – sposób na nudę

Kiedy ktoś, tak jak ja kawę traktuje jako obowiązkowy punk dnia po pewnym czasie zaczyna szukać sposobu na urozmaicenie ulubionego napoju. Przedstawię wam dziś moje propozycje przygotowania kawy innej niż zwykle.

kawa smakowa

Fot. antwerpenR

Kawa ze smakiem w pakiecie

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się kawy smakowe. Musze przyznać, że podbiły też moje serce. Produkowane są one w bardzo prosty sposób. Cały proces polega na tym, że do ziaren poddawanych procesowi palenia dodaje się ekstrakty roślinne. W ofercie wielu sklepów znajdują się zarówno palone jak i rozpuszczalne kawy smakowe. Wachlarz proponowanych smaków jest bardzo bogaty np. wanilia, creme brulee, kokos, amaretto, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Zrób to sam czyli przepisy na kawę smakową w domu

Oprócz kupowania kawy smakowej są jeszcze inne sposoby na uzyskanie w domowych warunkach naparu o wyjątkowym smaku. Dobrym pomysłem dla osób lubiących kawę słodką jest zaopatrzenie się w butelkę specjalnego syropu o ulubionym smaku. Można także samemu zaparzyć kawę z dodatkiem różnego rodzaju przypraw. Osobom nie mającym ekspresów ciśnieniowych polecamy sposób przygotowania kaw smakowych jaki już wcześniej opisywałam na mojej stronie.  (Zobacz kawa z kardamonem, kawa korzenna, kawa imbirowa). Posiadacze urządzeń  tego typu mogą spróbować dodać do zmielonej kawy odrobinę startego cynamonu lub kilka listków mięty.

kawa smakowa

Fot. avlxyz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 komentarze wpisu: Kawa smakowa – sposób na nudę

  1. Jak Zrobić Espresso, Przyrządzanie Espresso | Kawa to podstawa, Przepisy na Kawę, Kawy Świata pisze:

    […] różne rodzaje espresso […]

  2. Jak zrobić kawę z kardamonem, Przepis na kawę z kardamonem | Przepisy na Kawę pisze:

    […] kawa smakowa. […]

Skomentuj

© | kawatopodstawa.pl