Kawa to podstawa na Facebooku CKawa to podstawa na Twitterze Kawa to podstawa RSS

Pytania i odpowiedzi Masz pytanie? A może znasz odpowiedź? Podziel się.

Kawa lekarstwem na kaca?

Chyba większość ludzi zna uczucie kaca pojawiające się po imprezie, czy intensywnej nocy w klubie. Wiąże się ono kilkoma bardzo uciążliwymi dolegliwościami, których chcemy się jak najszybciej pozbyć. Niektórzy po prostu ten czas przesypiają, co jednak zrobić, gdy chcemy stanąć na nogi i zacząć w miarę normalnie funkcjonować? Napić się specjalnej kawy na kaca.

kawa na kaca

Fot. sk8geek

Kawa na kaca

Składniki:

  • 200 ml bardzo mocnego naparu z kawy
  • łyżka miodu
  • 20 ml soku z cytryny
  • szczypta soli

kawa na kaca

Fot. byJoeLodge

Przygotowanie:

Do gorącej kawy wlej wymieszany sok z cytryny z miodem, dodaj soli, wymieszaj.


leisure_728x90

Kawa i aspiryna

Według amerykańskich naukowców ból głowy ukoi zwykła aspiryna popita filiżanką kawy. Zapobiega to podobno powstawaniu w naszym organizmie octanów, które są odpowiedzialne za powstawanie bólu głowy po wypiciu alkoholu.

kawa na kaca

Fot. Pierre Guinoiseau

Sposoby na kaca

Po pierwsze, warto zjeść coś prostego i słodkiego, by dostarczyć organizmowi glukozy, a także coś zawierającego witaminę C. Należy tez pić dużo płynów (wody, soków). Uzupełnisz płyny i poprawisz swój metabolizm, a co za tym idzie – alkohol szybciej zostanie strawiony. Orzeźwiająco podziała też chłodny prysznic. Leżąc w łóżku, niestety tylko pogarszasz sprawę.

Zbawiennie na kaca działają ćwiczenia fizyczne, a jeśli nie masz na nie siły – przynajmniej długi leniwy spacer na świeżym powietrzu. Podczas ruchu pocimy się, a wraz z potem wydalamy z organizmu toksyny. W trakcie ćwiczeń nie można jednak zapomnieć o nawodnieniu organizmu.

Podczas leczenia kaca musimy pamiętać, że nawet jeśli podane powyżej sposoby poskutkują i poczujemy się lepiej, nie znaczy to, że jesteśmy już trzeźwi. Należy więc zachować ostrożność i pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę. Niewskazane jest zażywanie leków zawierających paracetamol. Szczególnie ważne jest jest natomiast zachowanie ostrożności i rozwagi.

Zobacz również:

kawa i papierosy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jedna odpowiedź do wpisu: Kawa lekarstwem na kaca?

  1. Kawa z Cytryną, Espresso Romano | Przepisy na Kawę i Akcesoria Kawowe pisze:

    […] Kawa na kaca? […]

Skomentuj

© | kawatopodstawa.pl