Kawa to podstawa na Facebooku CKawa to podstawa na Twitterze Kawa to podstawa RSS

Pytania i odpowiedzi Masz pytanie? A może znasz odpowiedź? Podziel się.

Coffee art czyli sztuka zdobienia kawy

Codzienna filiżanka kawa może stać się doznaniem nie tylko dla zmysłów węchu i smaku. Może być ona tez niezapomnianym wrażaniem estetycznym. Dzieje się tak za sprawą coraz bardziej popularnej sztuki zdobienia kawy. Do wykonywania dekoracji najczęściej używa się spienionego mleka i gęstych syropów np. czekoladowego, karmelowego.

coffee art

Fot. INeedCoffee/ CoffeeHero

Coffee art wymaga dużo wprawy, cierpliwości i umiejętności wykonywania bardzo delikatnych ruchów. Do najczęściej wykonywanych na powierzchni kawy wzorów należą serduszka i listki. Na tym jednak fantazja wielu baristów nie ogranicza się. Niektórzy potrafią stworzyć naprawdę oryginalne wręcz zachwycające wzory. Poniżej znajdują się filmiki będące ilustracją dla kunsztu niektórych kawowych artystów.

Żeby wykonać takie wzory należałoby pewnie bardzo długo ćwiczyć. Tym, którzy chcieliby spróbować swoich sił polecamy nasz wcześniejszy artykuł o Latte Art. Dla tych, którzy nie mają tyle, a też chcieliby czasem oczarować kogoś podaną przez siebie kawą wymyślono już rozwiązanie, jakimi są stempel do kawy, czy dekorator do kawy marki Clio dostępne w sklepie Internetowym Fide.pl.

caffee art

Fot. Fide. pl

Przeczytaj również: najlepsze przepisy na kawówkę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jedna odpowiedź do wpisu: Coffee art czyli sztuka zdobienia kawy

  1. Jak Zrobić Kawę z Serduszkiem, Dekorowanie Kawy, Malowanie na Kawie, Co To Jest Latte Art | Przepisy na Kawę pisze:

    […] coffe art […]

Skomentuj

© | kawatopodstawa.pl